Podziel się

Jesteśmy w mediach społecznościowych! Odwiedź nasze profile, polub, subskrybuj:

Kontakt

tel.: 59 842 90 70 do 71
fax: 59 842 90 72
sekretariat: 59 842 96 17
e-mail: kobylnica@kobylnica.pl


ul. Główna 20
76-251 Kobylnica
Województwo Pomorskie

Bank Spółdzielczy w Sławnie
73 9317 0002 0090 0733 2000 0010

Prosument

Uzyskaj dofinansowanie na zakup i montaż nowej instalacji do produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych!

więcej

Liczba podpisanych umów:

81
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
4 miesiące temu

Biegiem i na rowerze powalczą o medale

Duathlon w Kobylnicy po raz drugi


Podaj dalej:
Przed nami druga edycja Duathlonu w Kobylnicy. Zmagania zaliczane są do Pucharu Bałtyku, a ten ruszył 1 października w Żukowie.

Oprócz duathlonu wystartują też sami kolarze w kategoriach mini i mega. Dystanse rozkładają się następująco, duathloniści biegną 6,4 km, jadą 24,7 km i znów biegną, tym razem 3,2 km, cykliści natomiast startują na pętli 24,7 w mini i dwóch pętlach dających łącznie 49,4 km w mega.

Cała trasa przygotowana jest pod mtb, znajdą się tam zatem drogi leśne, szutrowe, płyty i tylko kilka przejazdów asfaltowych. Nie będzie to trasa bardzo wymagająca technicznie, ale trzeba pamiętać, że lasy są pagórkowate i niekiedy błotniste, zwłaszcza jesienią. Wiele osób jednak po części dla błota startuje w zawodach.

Organizatorem tej imprezy jest Gmina Kobylnica i Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy, na którego terenie umiejscowiony zostanie start i meta imprezy. Całe biuro zawodów, miasteczko i rozbudowana strefa zmian znajdą się zatem na ul. Wodnej 20.

Na każdego zawodnika czekać będą pamiątkowe medale, posiłek regeneracyjny i szansa na stanięcie na podium i otrzymanie pucharu poświadczającego zajęte miejsce. Dodatkowo najlepsi z open duathlonu mogą spodziewać się również bonów do wykorzystania na odzież marki Brubeck.

Co ważne, nie jest przewidziany żaden limit czasu, co znaczy, że impreza ta skierowana jest nie tylko do wyczynowych zawodników, ale także do każdego, kto chciały spróbować swoich sił w takiej rywalizacji. Wprawdzie sam duathlon wymaga już pewnego przygotowania, ale dzięki zróżnicowanym dystansom mtb, nawet początkujący rowerzyści z pewnością dadzą sobie radę i kto wie, może nawet staną na podium?

Program zawodów
08.00-10.00 - zapisy, odbiór pakietów startowych
10.35 - otwarcie strefy zmian Duathlonu
10.45 - otwarcie sektora startowego Duathlonu
11.00 - start MTB MEGA
11.05 - start MTB MINI
11.08 - start Duathlonu
14.30 - dekoracje poszczególnych dystansów