Podziel się

Jesteśmy w mediach społecznościowych! Odwiedź nasze profile, polub, subskrybuj:

Kontakt

tel.: 59 842 90 70 do 71
fax: 59 842 90 72
sekretariat: 59 842 96 17
e-mail: kobylnica@kobylnica.pl


ul. Główna 20
76-251 Kobylnica
Województwo Pomorskie

Bank Spółdzielczy w Sławnie
73 9317 0002 0090 0733 2000 0010

Prosument

Uzyskaj dofinansowanie na zakup i montaż nowej instalacji do produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych!

więcej

Liczba podpisanych umów:

81
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
4 miesiące temu

Bez medali, ale z kolejnym doświadczeniem

Podsumowanie zawodów CTiF w Dębnicy Kaszubskiej


Podaj dalej:
Piętnaście drużyn stanęło do rywalizacji w Powiatowych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które rozgrywane były w Dębnicy Kaszubskiej wg regulaminu CTiF. Zmagania były doskonałą okazją do współzawodnictwa i wymiany doświadczeń pomiędzy młodymi adeptami strażackiego rzemiosła.

Określenie „CTiF”, które w zasadzie jest nazwą organizacji pożarniczej, jest stosowane w Polsce jako skrót, który oznacza w rzeczywistości „Regulamin Tradycyjnych Międzynarodowych Zawodów Pożarniczych” przyjęty i stosowany przez Międzynarodowy Komitet Techniczny do spraw Zapobiegania i Zwalczania Pożarów.

Do zawodów stanęło dziewięć chłopięcych i sześć dziewczęcych drużyn MDP OSP z Powiatu Słupskiego. O końcowej klasyfikacji w obydwu kategoriach decydował wynik uzyskany w czasie dwóch konkurencji: ćwiczenia bojowego i sztafety pożarniczej z przeszkodami oraz punkty uzyskane podczas musztry.

Wśród chłopców najwyżej sklasyfikowano Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z OSP Gałęzinowo (Gmina Słupsk). Reprezentująca Gminę Kobylnica jednostka MDP OSP Sycewice zajęła 9. miejsce. W gronie dziewcząt najlepiej wypadła drużyna z MDP OSP Korzybie (Gmina Kępice).

Na koniec zawodów wręczono okazałe puchary i medale oraz zaproszono wszystkich uczestników na smaczny poczęstunek.

Naszą gminę reprezentowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Sycewice w składzie: Kaja Czapka, Sebastian Drzycimski, Kacper Markowski, Brajan Klimas, Martyna Goyke, Kacper Prokopowicz, Wiktoria Pustkowiak, Dawid Dinter, Amelia Dinter, Fabian Żuliński – opiekun drużyny sekretarz zarządu OSP druhna Magda Klawikowska.

W czasie zawodów drużynę z Sycewic wspierali druhowie OSP: prezes zarządu OSP druh Arkadiusz Knut, naczelnik zarządu OSP druh Krzysztof Woźniak oraz wiceprzewodniczący komisji rewizyjnej OSP druh Marcin Mytryszyn. Wśród uczestników zawodów obecny był także Komendant Gminny ZOSP RP Gminy Kobylnica druh Robert Smysło – członek zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP województwa pomorskiego.