Podziel się

Jesteśmy w mediach społecznościowych! Odwiedź nasze profile, polub, subskrybuj:

Kontakt

tel.: 59 842 90 70 do 71
fax: 59 842 90 72
sekretariat: 59 842 96 17
e-mail: kobylnica@kobylnica.pl


ul. Główna 20
76-251 Kobylnica
Województwo Pomorskie

Bank Spółdzielczy w Sławnie
73 9317 0002 0090 0733 2000 0010

Prosument

Uzyskaj dofinansowanie na zakup i montaż nowej instalacji do produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych!

więcej

Liczba podpisanych umów:

81
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
4 miesiące temu

Gminna Karta Seniora nabiera rozpędu

Gminna Karta Seniora nabiera rozpędu

Kolejni chętni, kolejni partnerzy


Podaj dalej:
O kolejne pozycje poszerzyło się grono partnerów, którzy włączyli się w program „Karta Seniora Gminy Kobylnica”. Posiadacze identyfikatora skorzystać mogą z rabatów i ulg oferowanych przez przedsiębiorców, instytucje kultury i stację benzynową. Projekt spotkał się też z dużym zainteresowaniem wśród samych odbiorców.

Zainteresowanie „Kartą Seniora Gminy Kobylnica” rośnie z każdym kolejnym tygodniem. Coraz więcej osób uprawnionych do jej posiadania zgłasza się po stosowne wnioski, które pozwalają rozpocząć starania o wydanie dokumentu. Od chwili, gdy Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobylnicy uruchomił procedurę przyjmowania wniosków, zgłosiło się już wielu seniorów, którzy podkreślają, że jest to bardzo cenny i wartościowy pomysł.

Rośnie również liczba partnerów, którzy zadeklarowali swoją pomoc przy realizacji całego projektu. Preferencyjne warunki korzystania z oferowanych przez siebie usług zaoferowało już kilka firm i instytucji. Po Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, markecie budowlanym „Obi”, pojawiły się kolejne deklaracje współpracy. Od kilku dni kobylniccy seniorzy mogą liczyć na tańsze tankowanie swoich pojazdów na stacji benzynowej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Słupsku (ul. prof. Stefana Poznańskiego), rabaty przy zakupie biletów do Parku Wodnego w Redzikowie, czy zniżki w razie skorzystania z oferty producenta mebli – Firmy GRAWIB.

Porozumienia z kolejnymi partnerami są już na etapie końcowych ustaleń. Wszystkie miejsca, w których honorowana jest „Karta Seniora Gminy Kobylnica” oznaczone są specjalną naklejką, zawierającą informację o projekcie.

Cały czas czekamy też na firmy, instytucje, które chciałyby włączyć się w nasz program. Nie muszą to być wyłącznie podmioty mające siedzibę na terenie naszej gminy, ale również poza jej obszarem. Deklaracje współpracy możemy otrzymać w siedzibie OPS, ale również znaleźć ją na stronie internetowej Gminy Kobylnica.

Program „Karta Seniora Gminy Kobylnica” skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia i posiadają miejsce stałego zamieszkania na terenie Gminy Kobylnica. Cały proces ubiegania się o wydanie dokumentu powinniśmy rozpocząć od pobrania stosownego wniosku. Druki dostępne są zarówno w siedzibie Urzędu Gminy, Ośrodka Pomocy Społecznej, ale także na stronie internetowej www.kobylnica.pl.

Więcej o projekcie „Karta Seniora Gminy Kobylnica” przeczytasz tutaj.