Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
ponad rok temu

Agnieszka Chylińska gwiazdą Dni Kobylnicy

Agnieszka Chylińska gwiazdą Dni Kobylnicy

Co jeszcze nas czeka


Podaj dalej:
Do listy gwiazd, które zdążyły już wystąpić w Gminie Kobylnica, niebawem będziemy mogli dopisać kolejne nazwisko. Artystkę charyzmatyczną, która na swoim koncie ma sporą liczbę przebojów znanych i cenionych przez wszystkie pokolenia. Gwiazdą tegorocznych Dni Kobylnicy będzie Agnieszka Chylińska. Program całej imprezy jest w tym roku niezwykle bogaty.

Od premiery ostatniego albumu Agnieszka Chylińska niemal bezustannie koncertuje. W ramach FOREVER CHILD TOUR zagrała kilkanaście koncertów w największych miastach w Polsce oraz w Europie, gdzie siedmiokrotnie wystąpiła w Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Od kwietnia Agnieszka rozpoczyna letnią część trasy koncertowej. Przeboje Agnieszki Chylińskiej usłyszymy 27 maja.

Nim na scenie zagości gwiazda wieczoru, przez cały dzień będziemy mogli uczestniczyć w różnego rodzaju akcjach i zabawach. Coś dla siebie znajdą zarówno dzieci, dla których przygotowano spektakle i animacje plenerowe, ale też nieco starsi. Im organizatorzy proponują koncerty zespołów. Tego dnia na scenie zaprezentują się między innymi Ale Babki i H.Lucyna. Wyjątkowym wydarzeniem będzie też jubileuszowy koncert Orkiestry Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

28 maja na boisku sportowym przy ul. Wodnej w Kobylnicy na uczestników czekać będą liczne atrakcje. Między godziną 10:00 a 15:00 organizatorzy zaplanowali wiele ciekawych przedsięwzięć:
1. Festyn rodzinny – odbędzie się na boisku sportowym w godz. 11:30-13:30. Rodziny zainteresowane wzięciem udziału w zabawie powinny przesłać swoje zgłoszenie na adres : cuw@kobylnica.pl lub telefonicznie 692-416-778 w terminie do dnia 15.05 2017 r.
2. Rajd rowerowy „Ze Szprycha po Gminie Kobylnica na Majówkę” - start ze stadionu o godzinie 10:00 – powrót 12:30. Jak zawsze, STS Szprycha przygotuje liczne konkurencja sportowe a najlepsi otrzymają okolicznościowe magnesy i nagrody.
3. Pokaz sportów walki Klubu Sportowego „Spartans” godzina 11:00- 11:30
4. Pokaz tańca „Zumba” 13:30 – 14:00
5. Zabawy dla dzieci na placu zabaw w tym: zjeżdżalnie dmuchane, trampoliny, i basen do pływania mini łódkami
6. Pokaz udzielania pierwszej pomocy
7. Znakowanie rowerów (Osoba chętna do oznakowania rower musi mieć ukończone 18 lat, posiadać ze sobą dowód osobisty i dokument potwierdzający zakup roweru)
8. Instruktarz Nordic-Walking
9. Udział w pokazie sprzętu i treningu fitness
10. Skorzystanie z serwisu rowerowego
11. Punkt ze zdrową żywnością
12. Porady medyczne - dokonanie pomiaru składu ciała, poziomu cukru, cholesterolu trójglicerydów oraz profilaktyka raka piersi (chętni muszą być co najmniej 3 godziny przed badaniami na czczo)

Dni Kobylnicy rozpoczną się 26 maja spektaklem „Boeing, Boeing”. Aktorzy ze słupskiego Nowego Teatru wystąpią wówczas w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Wstęp na wydarzeni będzie możliwy za okazaniem specjalnej karty, którą bezpłatnie możemy otrzymać w siedzibie GCKiP w Kobylnicy.